EĞİTİMİN İLK ADIMI:
“AT YÜRÜTECİ”

At yürüteci, atların yarışa hazırlanabilmeleri ve egzersiz yapabilmeleri açısından önem taşımaktadır. İnsan gücüne ihtiyaç duyulmadan atların egzersiz yapabilmelerini sağlayan bu yürüteç, belirlenen süreleri içerisinde atların daire şeklinde yürümesini ve koşmasını sağlamaktadır. Her yarış atının yarışa doğru bir şekilde hazırlanabilmesi açısından önem taşıyan at yürüteci Bekpınar tarafından üretilmektedir.  

BİZ BAŞARDIK

At Yürüteci Ne İşe Yarar?

Sıcak yürüteç olarak da bilinen atlı yürüteç, yarış atının daire biçiminde hareket edebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu ekipmanda merkez noktasında bir motor bulunmakta ve yürüteç tüm gücünü buradan almaktadır. Özellikle bu yürüteç, antrenman yapan atların kullanması gereken ve her çiftlikte bulunması gereken bir ekipmandır. Farklı modellerde ve seçeneklerde at yürüteci, Bekpınar tarafından üretilmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Kaliteli at yürüteci için Bekpınar’ı tercih edebilir ve at çiftliğinizde ömür boyu kullanabileceğiniz bir at yürütücüsüne sahip olabilirsiniz. Bu ekipmanlar, her şeyden önce atların yarışlara doğru bir şekilde hazırlanabilmesini sağlamaktadır. Kimi zaman ana egzersiz olarak da tercih edilmekte olan at yürüteci, genel olarak ara egzersiz olarak tercih edilmektedir.

At yürüteci iki amaç doğrultusunda kullanılabilir. Bunlardan biri atları ısıtmak diğeri de atları soğutmaktır. At yürütücüleri, koşu antrenmanından önce atların yürütülmesini ve bu şekilde kaslarının ısınmalarını sağlar. Ayrıca bu ekipman koşu sonrasında da kullanılabilir. Uzun ve tempolu bir koşu antrenmanından çıkan atların soğuması için de at yürüteci tercih edilmektedir. Bu yürüteç; atların ısınma ve soğuma adımlarının insansız bir şekilde atılmasını sağlamaktadır.ÜRETTİĞİMİZ AT YÜRÜTEÇLERİ

AT YÜRÜTECİ – ÇATISIZ

AT YÜRÜTECİ – YARIM ÇATILI

AT YÜRÜTECİ – TAM ÇATILI

At Yürüteci Modellerimiz

Uygun Maliyetli at yürüteci seçeneklerini sizlere sunan firmamız, aynı zamanda farklı model seçeneklerinden faydalanabilmenize de imkan tanır. At yürüteci modelleri ise şu şekildedir;

  1. Yarım çatılı at yürüteci
  2. Tam çatılı at yürüteci
  3. Çatısız at yürüteci

Çatı açısından farklı modelleri sizlere sunan Bekpınar, otomatik at yürüteci gibi seçeneklerden faydalanabilmenizi de sağlar. House walker olarak da adlandırılan yürüteçlerimiz; ahşap, renkli cam ve kauçuk zemin gibi özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. At çiftliği at yürüteci modellerimizden birini seçerek doğru egzersizlerle atlarınızı yarışa hazırlayabilirsiniz.

At Yürüteci - Horse Walker

  • 1-8 atlık Horse-Walker ’ın dış çapı 22 metredir.
    Çatı Kaplaması: OSB üstü membran + serme kumlu şıngıl
  • Sistemde 12 direk, 125 el tasarımı çelik makas bulunur.
  • Zemin kauçuk kilit parke taşı ile kaplanır.
  • İç, dış duvarlar ve kapı 4cm (3,5cm) emprenyeli kızıl renk çam ahşaptır. Kapının yüksekliği 150 cm’dir ve ahşap üstü 30 cm kafes tel kaplanır. Toplam çevre yüksekliği 180 cm’dir.
  •  Bir adet kapı bulunur. Kapı açıldığında Horse-Walker’ın çalışmasını durduracak elektrik sistemi kurulmaktadır.

Not:Altyapı (Beton temel) işi Bekpınar’a ait değildir.

Share on facebook
Paylaş
Share on twitter
Tweetle
Share on whatsapp
Gönder